Hakkımızda

The perfect choice for your next project

Biz Kimiz ?

HAS-ER MONOPOMP geçmişten günümüze gelen tecrübesi ve birikimleri ile 1991 yılında meyve suları meşrubat ve gıda sanayi sektöründe faaliyet göstermek üzere makine ve yedek parça imalatına başlamıştır. Haser Monopomp bir Has-er Makina kuruluşudur.

Bu sektör ile birlikte makine imalatı ve makinecilik kavramlarını geliştiren ve genişleten HAS-ER MAKİNA her geçen gün kendi hedeflerini ileri taşımaktadır. Firmamız akışkan transfer pompaları imalatına başlamış ve imalatını bu yönde hızlandırmış yatırımlarını bu doğrultuda sürdürmüştür.

Kuruluşunun ilk senelerinde santrifüj pompa imalatı yapan ancak istediği beklentileri göremeyen firmamız sektörde kullanılan “monopomp” ( pozitif sıkıştırmalı deplasman pompası) imalatına başlamıştır, her geçen gün yeni modeller ve yenilikler kazandırarak istenilen değerler de ve istenilen basınçlarda ürün taşımaları için monopomplar geliştirmiştir.

Bizim Hikayemiz

2000

Kuruluşumuz

Firmamız 2000 yılında Kurucumuz Sayın : Hasan YAKIŞIR tarafından OSTİM O.S.B i de meyve suyu ve meşrubat gıda sanayi makineleri ve yedek parçaları imalatı ile üretime başlamıştır, gün geçtikçe müşteri portföyü ve talepleri doğrultusunda çalışmalarına devam etmiştir.

2005

Üretim Hazırlıkları Başladı

Üzüm sıkma, sap ayırma ve bant konveyörleri üzerine çalışmalar yapılmış ve imalatın temelleri atılmış ve monopump pompanın üretim hazırlıklarına başlamıştır

2007

İlk Üretim

Kendi dizaynımız ve ürün geliştirmesini yapmış olduğumuz modeller ile pazara girişimiz. Üretilen ilk monopump pompa o zamanki ürün kodlaması ile ” HMU50 ” olarak üretilmiş ve müşterimize Monopump ( pozitif deplasmanlı pompa ) olarak bilinen, viskozite değerleri yüksek akışkan ve yarı
çalıştırılarak teslim edilmiştir. akışkan ürünlerin transfer edilmesi için kullanılan ürünün özelliğini bozmayan köpürme, ayrışma ve parçalanma gibi sorunlar olmadan ürünlerin transfer edilmesini sağlamaktadır.

2007-2010

Kalite Belgeri Alındı

Üretilen yeni kalıplar ve modeller gelişen portföy ile beraber taleplerin artması ve ürünlerin stok
durumuna ağırlık verilmesi, ilke olarak kabul edilmiştir, marka tescil, faydalı model belgeleri ile
beraber ISO 9001-2008 ve CE belgeleri alınmıştır.

2011-2012

Depo ve Showroom Açılışı

Üretim kapasitesinin artması ve stok alanının genişletilmesi için yeni bir depo ve showroom ihtiyacı
doğmuş ve İVEDİK OSB’de bulunan yerimizde müşterilerimize hizmet vermeye başlamıştır.

2013

İlk İhracat Gerçekleşti

İlk ihracatımız B.A.E Abu Dabi ‘ye gönderilmiştir ve müşteri memnuniyetleri sonrası başta Orta Asya
ve Güney Afrika ile devam etmiştir.

2014-2015

İş Hacmi Büyüdü

Firmamız büyümeye ve ürün grubunu arttırmaya devam ederek üretim kapasitesindeki 70.000 Litre / Saat kapasite de 20 BAR modelini üretmiştir.
Firmamız fuar ve tanıtım organizasyonlarına bu yıllarda ağırlık vermekte ve müşteri ziyaretleri gerçekleştirmektedir.

2015-2017

İthal Ürünlerin Yerine Geçiş

Atıksu arıtma ve çamur susuzlaşürma sektörlerine ağırlık verilerek endüstriyel piyasa da firmamızın
ürünleri müşteri memnuniyeti toplamaktadır. Kurum ve Özel kuruluşlar, ile çalışılarak ithal ürünlerin
sektördeki yeri doldurulmuş kısa sürede yedek parça ve pompa hizmeti sağlanmıştır.

2018-2019

Yeni Üretim Tesisimize Taşındık

Firmamız 2018 Yılı Mayıs ayında K.Kazan Sarayken Sanayi Bölgesi adresine taşınmış 1.200 m2 kapalı 350 m2 açık alanda CNC kontrollü tezgahlar ile yeni üretim yerine geçmiştir. Ürün yelpazesine ve üretim kapasitesini her geçen gün geliştirmeye ve genişletmeye devam etmektedir.

Misyon ve Vizyonumuz

Misyonumuz

Vizyonumuz